Elektrownia wiatrowa

W tym dziale prezentuję wyniki prac nad projektem budowy elektrowni wiatrowej. Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie domowymi metodami elektrowni wiatrowej o średnicy wirnika 4m. Projektowana moc nominalna to 2kW (10 [m/s]).  

Energia wyprodukowana przez generator będzie zużyta na ogrzewanie wody i ponieszczeń w domu jednorodzinnym. 

W przypadku zastosowania odbirników o charakterze rezystancyjnym nie jest konieczne stosowanie skomplikowanych  przetworników napięcia. Grzałki mogą być zasilane bezpośrenio z generatora napięciem o zmiennej częstotliwości i napięcu.  

Zapraszam na kolejne strony projektu...

 

 

 

 

 

Turbiny wiatrowe,

Witam
Pozwoliłem sobie spojrzeć na Twoją www stronę. Widzę, że jesteś dość mocno zaaprobowany kwestiami związanymi z czymś takim jak ... własna turbina wiatrowa we własnym ogrodzie. Przyznam się bez bicia, że mnie też to interesuje od bardzo daawna. Niestety z braku czasu zakończyło się to tylko zainteresowaniem i stworzeniem małej turbiny, która ze względu na minimalne poniesione koszty, rozpadła się po kilku tygodniach.
Ale nie o tym chciałem pisać. Jeżeli znajdziesz chwilę, odpisz co myuślisz o turbinach typu VAWT ? szczególnie chodzi mi o taki typ:
http://www.youtube.com/watch?v=qg7hxaPAjnw&feature=related
Takie rozwiązanie różni się od najprostszych vawt tym, że wiatr przekazuje moment obrotowy dla 3 łopat w każdym momencie, a nie jak inne najprostsze opisywane turbiny vawt.

Odpowiedź mile widziana

Pozdr.
Sławek

Dodaj nowy komentarz

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.

Obecne warunki pogodowe

°C

Kolektor słoneczny online

Sorry, you need to install flash to see this content.
Więcej statystyk »
Więcej informacji »

Elaktrownia wiatrowa online

Sorry, you need to install flash to see this content.
Więcej statystyk »
Więcej informacji »
Strona domowa - Paweł Pydyś © 2007-2011 - info@pydys.com - informacje